Workshop Sám sobě Grafikem

Praktické rady a tipy, pro ty kteří si čas od času potřebují vytvořit jednoduchou grafiku. Workshop, kde se nemusíte bát zeptat se i na 'hloupé' otázky, protože to jsou zpravidla ty, které vás posunou! 💪
školí LUCIE JELÍNKOVÁ

Workshop Sám sobě Grafikem

Seznámím Vás s nástroji, které budete k tvorbě grafiky potřebovat. Vysvětlíme si základní pojmy a pravidla, které jsou při tvorbě grafiky důležité a je dobré je znát. Zabrousíme i do tématu, jak připravit tisková data pro tiskárny. Během workshopu se ptejte na cokoliv, co Vás napadne a přejete si vědět.

Hrubá osnova workshopu

Technické minimum

• seznámení se s termíny, které budete v praxi používat

• zdroje - kde hledat fonty, obrázky a konverty


Seznámení se s prostředím a nástrojem Inkascape

• výběr a tansformace - práce s objekty, velikostní změny, rotace, umístění podle os xy, vodící linky, práce s formáty

• písmo, zarovnání, umístění na křivku

• křivky - kresba křivek a práce s uzly

• práce s objekty - prolínání, sjednocení, výřezy, křikování, vrstvy, obrys a výplně, přechody

• ořez fotografie a její vložení do objektů


Pravidla pro tvorbu propagačních materiálů dle užití - od vizitky po billboard

Základy kompozice a nejčastější chyby

Seznámení se s online programem pro kretaivní tvorbu propagačních materiálů


Těším se na Vás Lucie


REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ

Lucie Jelínková

Grafička, webdesignérka a podnikatelka milující dobré jídlo, pití, společnost a svoji práci.

Grafické práci se věnuje profesionálně již 9 let, a přesto je stále jejím koníčkem. Za dobu svého podnikání vybudovala malé ale úspěšné webové & grafické studio LUCZI DESIGNE. Spolupracuje nebo spolupracovala se společnostmi: Supraphon a.s., ČSOB, MALL, TOPCIGARS - Valmont trading s.r.o., EUROWAG, obchodní dům Kika, dTest, hudební skupina BOTOX, SOS dětské vesničky, muzikalyprovsechny.cz a mnoho dalších. Taktéž Vám budu známi vizuály muzikálů Děti ráje a logotyp Čas růží. Dále je spolumajitelkou nově otevřeného coworkingu PORT na Karlíně.

"Seznámím Vás se základy grafiky tak, aby jste si sami mohli vytvářet různé tiskové i webové materiály (vizitky, letáky, plakáty, webové bannery pro e-shopy i na socální sítě). Workshop Sám sobě Grafikem je určen pro začátečníky, kteří se chtějí naučit vytvářet pěkné a použitelné grafické vizuály pro svoji práci i zábavu."Mám zájem o workshop Sám sobě Grafikem v termínu:

Odesláním formuláře dáváte souhlas se zpracováním výše poskytnutých údajů za účelem přípravy a komunikace ohledně workshopu Sám sobě Grafikem.